Туризм і карантин: що зміниться?

[ОНОВЛЕНО] Про це зараз говорять всі. Найбільше через карантин постраждала, звісно, сфера туризму. Виживуть не всі (ми вже втратили авіакомпанію Germanwings), протримаються на плаву не всі, але ті, хто зможе, повинні стати ще сильнішими. Що ж зміниться для туриста? Є багато новин та фактів. Співставимо лише перевірену інформацію та поміркуємо.

Для початку, без паніки! Туризм повернеться. Потужно, спрагло, але з деякими нововведеннями та обмеженнями. Отже, що по новинах?

 

 - Наразі кордони планують відкривати по трохи влітку та восени.

 - Lufthansa надсилає лист, що до 31 жовтня обмежить польоти ( а на борту проситиме усіх бути у масках),  але Wizzair відкриває дві додаткові бази та починає продаж з 1 липня. Wizzair просить усі послуги оплачувати онлайн, на борту теж бути у масках, роздаватиме засоби дезінфекції, та припине роздавати онборд-журнали.

 - З травня відновлює польоти також компанія Airbaltic. 

 - У червні відновлює авіасполучення Кіпр.

 - Португалія готується до туристичного сезону вже цього літа!

 - На Сицилії туристам оплатять половину вартості авіаквитків.

 - Австрія планує вийти з карантину до кінця травня.

 - Греція та Болгарія готуються до сезону з 1 липня та готові приймати туристів.

 - Польща планує відкрити готелі вже у кінці травня.

 - Литва повністю відновлює міжнародне авіасполучення вже з 13 травня.

 - Єгипет дозволив відкрити готелі, але наразі для внутрішніх туристів та при заповненості на 25%.

 - NEW! Внутрішні кордони ЄС планує відкрити у травні, зовнішні будуть закриті до червня 2020.

 - NEW! Quatar Airways планує відновити 80 напрямів до кінця червня. Київ - з жовтня 2020.

 - NEW! Міжміський транспорт в Україні планують відновити у середині літа (кінець червня-початок липня).

Усе це говорить про туристичний сезон наразі більш позитивно, ніж можна було очікувати. Трошки гірша ситуація, до прикладу, у Франції, де наразі режим надзвичайного стану продовжили до 24 липня. Що і як з туризмом - невідомо, новини змінюються щоденно. 

 

Що можна сказати з 100% впевненістю - контроль у аеропортах зміниться. У Відні, наприклад, по прибутті у аеропорті вже можна здати тест на коронавірус, та не проходити обов'язкову двотижневу обсервацію. Тестування проводять у окремому приміщенні перед аеропортом, результати готові за 2-3 години, а вартість складає 190 євро. Не виключено, що схожі речі будуть впроваджені для українців при вльоті у країни ЄС. 

Також в Євросоюзі заговорили про так званий "Covid-паспорт" для туриста. Він виконуватиме роль сертифіката безпеки в галузі туризму на території ЄС. Греція теж анонсувала створення "паспорту здоров'я" для туриста, у якому буде вказуватись чи не хвора людина на коронавірус. Наразі деталі та вимоги до цих документів у процесі обговорення.

 

Венеція після карантину планує трохи обмежити туризм. Інтернет облетіли кадри, як там стало чисто та добре, то ж влада хоче максимально вберегти місто.

 

Більш сумні новини прилетіли з Іспанії, яка повідомила, що іноземні туристи до кінця року не зможуть відвідати країну.

Також, звісно, прогнозують справжній "бум" у сфері внутрішнього туризму. І це не може не тішити, адже у нас теж є неймовірна кількість красивих місць! Саме з такою думкою ми анонсуємо Причорномор'я - тур Україною.  У червні та серпні відправимось вивчати наші рідні краї на авто та жити у стильних готелях, що здивують. Доїдемо до моря!

Отже, висновок: на бортах літаків, мабуть, усім треба буде бути у масках, а "паспорт здоров'я" буде обов'язковим атрибутом. Країни будуть виходити з карантину по-різному, але відповідально. Буде попит на внутрішній туризм. Львівщина повністю відкриває туристичний сезон з 1 червня.

 

Усе це говорить про одне - потрібно набратись терпіння та ставитись до ситуації з розумінням. Ми неодмінно увірвемось на пляжі в Іспанії так гаряче, що запам'ятаємо це надовго!